Koncept péče o prádlo podle ASKO

rodina

Exkluzivní spotřebiče skandinávské značky ASKO určené do prádelny zaujmou už na první pohled nepřehlédnutelným designem a špičkovou kvalitou zpracování. V dokonalé minimalistické formě skrývají i množství inovativních řešení inspirovaných profesionálními provozovnami. Ucelený koncept péče o prádlo s nejprestižnějším mezinárodním oceněním za design a funkčnost – Red Dot Best of the Best – je již vystaven v novém designovém showroomu v Praze.

Péče o prádlo je základním stavebním kamenem značky ASKO již od roku 1950, kdy mladý Švéd Karl-Erik Andersson zkonstruoval svou první pračku. V té době to byl revoluční energeticky úsporný přístroj, který zároveň efektivně hospodařil s vodou. Spotřebič s odolnou nerezovou konstrukcí měl integrovaný ohřev vody a odstřeďování a poskytoval skvělý prací výkon. Brzy ho chtěli další a další, a tak se začala sériová výroba. Skandinávská značka ASKO dnes nabízí prémiové pračky a sušičky, sušicí skříně i skrytých pomocníků pro péči
o prádlo. Z luxusní prádelny vytváří díky svým robustním spotřebičem v dokonalé jednotě formy a funkce příjemné a velmi praktické místo. A nezapomíná přitom na ohleduplnost k lidem
a životnímu prostředí.

pračky ASKO

Pračky bez lapačů nečistot, vibrací a hluku

Společným znakem všech komerčních praček, ať už se používají
v hotelích, kosmetických salonech nebo luxusních domácnostech, je,
že nemají gumové těsnění. A má to dobrý důvod. „Místo gumových těsnění, které se časem opotřebují a jsou živnou půdou pro škodlivé mikroorganismy, používáme ve všech našich pračkách hygienické
a bezúdržbové řešení Steel Seal ™. Všechny naše pračky mají také patentovaný systém Quattro Construction ™, kde vnitřní a vnější buben stojí na čtyřech tlumičích připevněných ke spodní desce. Díky tomu je pračka mnohem odolnější, její hlučnost je výrazně nižší a praní je šetrnější k tkaninám, „říká Daniel Ragini, ambasador značky ASKO.

Unikátní buben a dvě trysky jak v profesionálních spotřebičích

Unikátní je i buben Active Drum ™ s odnímatelnými lopatkami ve tvaru přesýpacích hodin. Lopatky směřují prádlo do středu bubnu, kde se účinně odstraní větší nečistoty jako bláto nebo písek. Efektivnější praní, a to i při krátkém cyklu nebo objemné náplní, zajišťuje i systém ASKO Pro Wash ™, používaný v profesionálních provozech. Dvě trysky směřují směs vody a pracího prostředku přímo na prádlo. Prádlo se rychleji namočí a výsledek praní je dokonalejší. Samozřejmostí
je několik speciálních programů včetně těch pro alergiky a automatického dávkování pracího prostředku. Pračky lze připojit na zdroj teplé vody a snížit tak dopad na životní prostředí, pokud je domácnost připojena na ekonomický zdroj teplé vody, jako je dálkové vytápění, tepelné čerpadlo nebo solární panely.

Domácí moderní prádelna
Zdroj: ASKO

sušičky ASKO

Už žádné scvrklé oblečení

„Sušičky ASKO využívají tepelné čerpadlo, jehož součástí je výparník a kompresor. Kompresor je velmi účinný, odolný a přesný – umožňuje sušit i oblečení z velmi jemných materiálů při nízkých teplotách vzduchu. Díky jedinečnému konstrukčnímu řešení můžete sušičky ASKO umístit i do stísněnějších místností, „dodává Daniel Ragini.

Mávání motýlích křídel

K efektivnějšímu sušení přispívá i jedinečný systém Butterfly Drying ™. Dvě lopatky otáčejí prádlem uvnitř speciálně konstruovaného bubnu sušičky a kopírují přitom pomyslnou siluetu motýla, aby se zabránilo shlukování a umožnilo se rovnoměrné proudění vzduchu a účinné sušení prádla.

žádné bulky

Bulky jsou největším nepřítelem bubnové sušičky a nevyhnutelně vedou k prodloužení času sušení a dalším problémům. „Abychom zabránili vnikání bulek do bubnové sušičky, vyvinuli jsme Multi Filter System ™. Jde o filtrační systém složený z pěti různých filtrů, který zajišťuje, že jsou všechny chuchvalce a další menší částice zachyceny dříve, než se dostanou do citlivých vnitřních částí bubnové sušičky, „vysvětluje Daniel Ragini.

Sušicí skříně ASKO

Kam zavěsíte 16 m prádla?

Sušicí skříně jsou velmi oblíbené ve Skandinávii, protože tamní podnebí s nízkými teplotami a velkým množstvím vlhkosti vyžaduje rychlé sušení všech druhů oblečení včetně objemných bund, rukavic a obuvi. Sušicí skříně jsou však nejen praktické, ale i šetrné ik té nejjemnější prádle. Nepoužívají totiž mechanické sušení, které by mohlo opotřebovat jemná vlákna. Suší jen pomocí proudu vzduchu, který odvádí zbytkovou vlhkost. Stejně jako když sušíte oblečení venku. Navzdory svým kompaktním rozměrům zvládnou usušit tolik prádla, kolik by se běžně vešlo na 16-metrovou šňůru na prádlo.

Další články autora

Víte, jaký typ nábytku je teď jedním z nejžádanějších?

Lidé i společnosti se snaží stále vymýšlet něco nové, co nám usnadní práci a ulehčí...

Co znamená červená barva

Červená barva se vyskytuje běžně v přírodě na ovoci nebo květinách. Rudé jsou jablka, jahody,...

Lidé věří realitním kancelářím čím dál více, přesvědčila je vysoká poptávka

Ještě před pár lety byly vody internetu plné diskusí a článků vyvolávajících pochyby o důvěryhodnosti...

V realitní nabídce v New Yorku se objevil luxusní byt na prodej za 169 mil. USD

Nejlepší byty na Manhattanu se prodávají za miliony dolarů. Jejich cena roste úměrně s tím,...

Nejnovější články

Víte, jaký typ nábytku je teď jedním z nejžádanějších?

Lidé i společnosti se snaží stále vymýšlet něco nové, co nám usnadní práci a ulehčí...

Co znamená červená barva

Červená barva se vyskytuje běžně v přírodě na ovoci nebo květinách. Rudé jsou jablka, jahody,...

Lidé věří realitním kancelářím čím dál více, přesvědčila je vysoká poptávka

Ještě před pár lety byly vody internetu plné diskusí a článků vyvolávajících pochyby o důvěryhodnosti...
- Reklama -PR článek